Najczęstsza przyczyną zgłaszania się pacjenta do gabinetu stomatologicznego jest ubytek próchnicowy w zębie. Powstaje on na skutek niszczącego działania bakterii płytki nazębnej. Pacjent oczekuje od swojego lekarza odtworzenia zniszczonej struktury zęba tak, by nie było to widoczne dla oka, zwłaszcza w zębach przednich gdzie estetyka ma tak ogromne znaczenie.

Więcej informacji: w zakładce_Profilaktyka
W klinice Zubar stosujemy wypełnienia kompozytowe wytwarzane przez światowych leaderów rynku stomatologicznego. Pracujemy z wysoce zaawansowanymi technologicznie materiałami kompozytowymi takimi jak ARTIST, EMPRESS DIRECT, FILTEK, GRADIA, dzięki którym udaje się nam sprostać oczekiwaniom pacjentów. Próba odtworzenia złożonej, warstwowej struktury zęba wymaga od lekarza niemal artystycznych zdolności i wyobraźni rzeźbiarza. Osiągnięcie doskonałego efektu estetycznego cieszy zarówno pacjenta jak i lekarza.

Jeśli proces chorobowy dotyka głębokich tkanek zęba i dochodzi do choroby miazgi niezbędne jestleczenie kanałowe.

Więcej informacji: w zakładce_Endodoncja
Równie ważne jak leczenie jest zapobieganie skutkom destrukcyjnych działań bakterii próchnicowych zgodnie z zasada, że „lepiej zapobiegać chorobom niż je leczyć”!

Tym zajmuje się profilaktyka stomatologiczna.

Fotolia 12 42671072 XS

Jest to cała grupa zabiegów profesjonalnego oczyszczania zębów z płytki i kamienia nazębnego jak skaling, piaskowanie,polerowanie, a także profilaktyka fluorowa. Fluor aplikowany na zęby w postaci lakierów wzmacnia strukturę zęba, czyniąc je bardziej odporne na działanie kwasów produkowanych przez bakterie próchnicotwórcze.